Sasanian Gilded Bronze Attachment - 5th to 7th Century CE | Bonhams Auction & Ifergan Museum

Sasanian verguld bronzen beeld - 5e tot 7e eeuw CE | Bonhams Veilinghuis en Ifergan Museum

Normale prijs€995,00
/
Inclusief belasting. Verzending berekend bij het afrekenen.

Geschatte periode vanaf 400CE tot 600CE
Grootte is 75 mm en gewicht is 22,14 g
  • Tentoongesteld en/of gepubliceerd
  • Herkomst informatie
Wordt Geveild - Klik hier
  • Wij leveren unieke artikelen, slechts één beschikbaar
  • Wij leveren unieke artikelen, deze is verkocht

Ontdek de grandeur van het Sassanidenrijk met dit vergulde bronzen mannenbeeldje, een statig artefact uit de 5e tot 7e eeuw na Christus. Versierd met een gedetailleerd gewaad en een uitgebreide hoofdtooi, siert dit stuk het Ifergan Collection-museum en wordt het geleverd met een prestigieuze veilinggeschiedenis van Bonhams Londen.

Dompel jezelf onder in het rijke tapijtwerk van de Sassanische kunst met dit vergulde bronzen beeldje. Met een hoogte van 75 mm en een gewicht van 22,14 gram is deze mannelijke figuur een bewijs van de weelderige esthetische en verfijnde metaalbewerking van het Sassanidenrijk. Het beeld heeft een waardige houding, gedrapeerd in een lang gewaad versierd met cirkelmotieven, een weerspiegeling van de luxueuze textiel waarvoor de Sassanidische periode bekend stond.

Het vergulde oppervlak suggereert dat dit beeldje een luxueus object was, waarschijnlijk vastgemaakt aan een ceremonieel voorwerp of een voorwerp met een hoge status, zoals meubels of een strijdwagen, wat de rijkdom en rang van de eigenaar aangeeft. De hoge hoofdtooi van de figuur, gecombineerd met krullend haar dat het gestileerde gezicht omlijst, is indicatief voor de mode en iconografie van de Sassanidische adel, vaak afgebeeld in hun rotsreliëfs en munten.

De staat van dit stuk is goed en is door de eeuwen heen met zorg bewaard gebleven. De recente tentoonstelling in het Ifergan Collection-museum in Málaga van 2018 tot 2020 spreekt over de culturele en historische betekenis ervan, waardoor het publiek uit de eerste hand getuige kan zijn van de pracht ervan.

Na te zijn tentoongesteld in het Ifergan Collection-museum, wat het belang ervan als een stuk Sassanidische erfgoed bevestigt, draagt ​​dit artefact een erfenis van waardering en studie met zich mee. Het werd in 2014 verworven op een prestigieuze Bonhams-veiling in Londen, een verder bewijs van de authenticiteit en wenselijkheid ervan onder verzamelaars van oude kunst. De goed gedocumenteerde tentoonstellings- en veilinggeschiedenis draagt ​​niet alleen bij aan de waarde ervan, maar verzekert verzamelaars ook van de authenticiteit ervan en het gewaardeerde gezelschap dat het heeft behouden.

Dit Sassanidische vergulde bronzen opzetstuk stelt een mannelijke figuur voor, beheerst staande, getooid in een lang gewaad met patronen, wat een status van adel of goddelijkheid suggereert. De cirkelvormige motieven op het gewaad kunnen de eeuwigheid of kosmische orde vertegenwoordigen, thema's die veel voorkomen in de Sassanische kunst. De hoge hoofdtooi en gestileerde gelaatstrekken zijn kenmerkend voor de Sassanidische iconografie en resoneren met de artistieke conventies van het rijk. De aanwezigheid van vergulding geeft de betekenis van het object aan, mogelijk gebruikt als sieraccessoire voor paardentuigjes, kleding of ceremoniële voorwerpen.

  • Items are sold within the EU only due to import and export limitations.
  • All items are shipped with great care and safe packaging.

Deze site wordt beschermd door recaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.