Romano-Egyptian Limestone Statue of God Bes - 1st to 2nd Century CE | Christie's Auction

Romeins-Egyptisch kalkstenen beeld van God Bes - 1e tot 2e eeuw CE | Christie's veiling

Normale prijs€2.850,00
/
Inclusief belasting. Verzending berekend bij het afrekenen.

Geschatte periode vanaf 0CE tot 100CE
Grootte is 114 mm
  • Echtheidscertificaat
  • Herkomst informatie
  • Op voorraad, klaar voor verzending
  • Wij leveren unieke artikelen, deze is verkocht

Op de hoogte blijven van nieuwe producten EN 10% krting krijgen?

Verwerf een stukje eeuwenoude mystiek met dit Romeins-Egyptische kalkstenen beeld van de godheid Bes, daterend uit de 1e tot de 2e eeuw na Christus. Gevierd vanwege zijn beschermende krachten over vrouwen, kinderen en het huishouden, werd dit figuur uit de collectie van Dr. W. Benson Harer ooit beschermd door de beroemde egyptoloog Gustave Jequier.

Dit Romeins-Egyptische kalkstenen beeld stelt Bes voor, de dwerggod die in het oude Egypte werd vereerd van de 1e tot de 2e eeuw na Christus. De figuur is 114 mm hoog, 56 mm breed en 30 mm dik en beeldt de god met de krombenige benen af ​​in zijn traditionele hoedershouding: de handen op zijn knieën, naakt, afgezien van de luipaardhuid om zijn nek, wat duidt op zijn rol als beschermer. .

De gelaatstrekken van het beeldje, met een laag voorhoofd en gezwollen wangen, gecombineerd met de overblijfselen van een gepluimde kroon en een kortgeknipte baard die lijkt op de manen van een leeuw, kapselen de vrolijke en felle geest van Bes in. Zijn kenmerkende uiterlijk diende niet alleen ter versiering, maar was een integraal onderdeel van zijn rol bij het bevorderen van vreugde, het afweren van het kwaad en het verzekeren van de vruchtbaarheid in huis.

Het kalksteenmateriaal van het beeld, dat in de regio vaak wordt gebruikt vanwege de overvloed en bewerkbaarheid ervan, heeft de tand des tijds doorstaan ​​en vertoont slechts kleine chipjes en verzachting van fijnere details. Lichte aarden afzettingen accentueren de authenticiteit en oudheid ervan.

Dit artefact, voorheen gehuisvest in de collectie van Dr. W. Benson Harer uit Los Angeles, heeft een vooraanstaande herkomst. Het maakte deel uit van een kavel dat op Christie's Auction in New York werd verkocht tijdens de veiling 'Antiquities' op 4 juni 2008. De geschiedenis gaat terug tot de collectie van de egyptoloog Gustave Jequier, waardoor het een stuk is met uitzonderlijke wetenschappelijke en verzamelbare betekenis.

Het kalkstenen beeld van Bes toont de traditionele iconografie van de godheid, waarbij zijn gebogen benen en de luipaardhuid zijn rol als bewaker symboliseren. De weergave van gelaatstrekken en de gestileerde baard zijn kenmerkend voor de leeuwachtige voorstelling van de god en resoneren met zijn functie als beschermer tegen boze geesten. Ondanks enige verwering zijn de algehele vorm en historische symbolen van het beeld goed bewaard gebleven, waardoor het een waardevol en zeldzaam artefact is dat op welsprekende wijze de beschermende en vreugdevolle essentie van Bes in de huiselijke sfeer van het oude Egypte vertelt.

  • Items are sold within the EU only due to import and export limitations.
  • All items are shipped with great care and safe packaging.

Deze site wordt beschermd door recaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.