Dit Sassanidische vergulde bronzen opzetstuk stelt een mannelijke figuur voor, beheerst staande, getooid in een lang gewaad met patronen, wat een status van adel of goddelijkheid suggereert. De cirkelvormige motieven op het gewaad kunnen de eeuwigheid of kosmische orde vertegenwoordigen, thema's die veel voorkomen in de Sassanische kunst. De hoge hoofdtooi en gestileerde gelaatstrekken zijn kenmerkend voor de Sassanidische iconografie en resoneren met de artistieke conventies van het rijk. De aanwezigheid van vergulding geeft de betekenis van het object aan, mogelijk gebruikt als sieraccessoire voor paardentuigjes, kleding of ceremoniële voorwerpen.