Jalisco Pottery Female Figure - 4th Century BCE to 3rd Century CE | Bonham's Auction

Jalisco aardewerk vrouwenfiguur - 4e eeuw BCE tot 3e eeuw CE | Bonham's veiling

Normale prijs€895,00
/
Inclusief belasting. Verzending berekend bij het afrekenen.

Geschatte periode vanaf 300BCE tot 300CE
Grootte is 178 mm
  • Echtheidscertificaat
  • Herkomst informatie
  • Wij leveren unieke artikelen, slechts één beschikbaar
  • Wij leveren unieke artikelen, deze is verkocht

Onthul de raadselachtige schoonheid van West-Mexico met deze serene pre-Columbiaanse vrouwenfiguur uit Jalisco-aardewerk, vervaardigd tussen 300 v.Chr. en 300 n.Chr. Deze met de hand gebouwde voorstelling fascineert door zijn uitgesproken vrouwelijke vorm, onderscheidende gelaatstrekken en de tijdloze allure van eeuwenoud vakmanschap.

Deze intrigerende pre-Columbiaanse Jalisco-aardewerkfiguur vertegenwoordigt een zittende vrouwelijke vorm uit West-Mexico, vervaardigd tussen 300 v.Chr. en 300 n.Chr. Het met de hand gebouwde figuur is 178 mm lang, 127 mm breed en 89 mm diep en belichaamt de oude sculpturale tradities van de regio.

De conische benen en uitgestrekte armen van de figuur complementeren haar wulpse vorm, een typische representatie van vrouwelijkheid in de Jalisco-kunst. Haar gelaatstrekken worden gekenmerkt door gezwollen, ronde ogen en een uitgesproken neus, een stilistische keuze die de essentie van de esthetische voorkeuren van die tijd weergeeft.

Ondanks reparaties aan één been, inclusief het opnieuw aanbrengen van het oppervlak en het overschilderen langs de breuklijnen, behoudt de figuur zijn integriteit. Er zijn kleine schaafwonden en verzachting van fijnere details opgetreden, maar het behoudt een overtuigende aanwezigheid met lichte aarden afzettingen die de authentieke patina versterken.

Dit artefact, dat in september 2007 eerder werd geveild bij Bonhams in San Francisco, Californië, maakt het door zijn uitstekende vorm en staat tot een opmerkelijk voorbeeld van het kunstenaarschap van Jalisco. Het is een bewijs van het rijke culturele verhaal van West-Mexico en is een waardevolle aanwinst voor liefhebbers van de Meso-Amerikaanse geschiedenis.

De aardewerkconstructie en de zithouding van de Jalisco-vrouwenfiguur weerspiegelen de artistieke conventies van West-Mexicaanse figuren uit de precolumbiaanse periode. Haar uitgesproken fysieke kenmerken, zoals de wulpse borsten en gedetailleerde gelaatstrekken, benadrukken de vruchtbaarheids- en schoonheidsidealen van die tijd. De restauratiewerkzaamheden geven aan hoeveel waarde wordt gehecht aan het behoud van dergelijke culturele artefacten. De algehele vorm en staat van de figuur geven een aanzienlijk inzicht in de ceremoniële en maatschappelijke rol die deze beeltenissen speelden in de oude Jalisco-cultuur.

  • Items are sold within the EU only due to import and export limitations.
  • All items are shipped with great care and safe packaging.

Deze site wordt beschermd door recaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.